Za zábavou pro malé i velké na Matějskou…

Když se řekne Matějská, každý je okamžitě v obraze. Přestaví si mumraj lidí, hlasitou hubu, smích, blikající světla a adrenalin v očích pasažérů nejrůznějších atrakcí. Každoročně se na Matějskou pouť sjedou kolotočáři ze všech koutů naší země i ze zahraničí, aby dělali radost návštěvníkům, kteří se již nemůžou dočkat, až usednou do vznášející se labutě, na ruské kolo nebo si půjdou trochu bát do domu hrůzy.
horská dráha
Kde se vlastně tradice Matějské pouti vzala?
Obecně je většina poutí, které se v naší zemi pořádají, spojena s nejrůznějšími křesťanskými událostmi a tradicemi. Většina lidí se dnes chodí hlavně pobavit a vznik této akce je příliš nezajímá.
Konkrétně Matějská souvisí s poutí ke kostelu svatého Matěje, která se konala kolem roku 1595. Unikátní je tato puť také tím, že je první jarní pražskou poutí. Původně vedla křížovou cestou ke kostelu s dvanácti kapličkami. Její začátek byl v místech, kde se dnes nachází stanice metra Hradčanská.
Jak se pouť stávala více světskou, rozšiřoval se i její rozsah, a tak se přesouvala na větší prostranství, až do podoby, jak ji známe dnes.
ruské kolo
Kdy se můžeme letos těšit ze zábavných atrakcí?
Letošní Matějská pouť byla zahájena 24. února a jedná se již o 55. ročník konaný právě na Výstavišti Praha. Konat se bude až do 15. dubna, kdy se brány areálu pro milovníky kolotočů opět na rok uzavřou.
Kromě více, než stovky nejrůznějších atrakcí, se v areálu konají i doprovodné akce, které také baví jak malé, tak velké návštěvníky. Chybět nemůže stánkový prodej s nejrůznějšími dobrotami, hračkami pro děti či nafukovacími balónky.
Areál je pro návštěvníky otevřen od úterý do pátku mezi 13. – 21. hodinou, o víkendu a svátcích pak od 10 do 22 hodin.
Cena vstupného je o víkendu 30 Kč, ostatní dny je vstup zdarma. Děti do výšky 120 cm mají volný vstup vždy.
Pokud jste se ještě letos nevydali za zábavou na tradiční Matějskou pouť, pak neváhejte a využijte teplých jarních dní k dovádění třeba na autodromu, housenkové dráze, řetízkovém kolotoči, nebo prověřte své dovednosti na střelnici.