Už mám zase roztržené silonky!

Krásné punčochy nebo silonky patří do šatníku každé ženy. Dokáží totiž vytvarovat postavu, zakrýt nedostatky a přilákat pohled nejednoho muže. Navíc pokud chcete dbát společenských pravidel, pak vězte, že nevzít si na společenskou akci pod šaty či sukni silonky, je velká chyba. A to i v případě, že na nohách nemáte lodičky, ale zvolila jste páskové sandálky. Totéž platí v zaměstnání, kde je vyžadován určitý dress code a čekají Vás například obchodní jednání či společenské večeře. Jak tedy o silonové punčochy a punčocháče pečovat, aby Vám pokud možno vydržely co nejdéle?
nohy na stole
Zásady správné péče o silonové punčochy a punčocháče
1.       Puštěným okům na punčochách můžete předejít tím, že je před prvním nošením namočíte do roztoku z jednoho litru vody a zhruba půl šálku soli. Poté co je necháte chvíli namáčet, je důkladně vymáchejte a nechte uschnout. Sůl zpevní nylonová vlákna, takže se nebudou tak snadno trhat.
 
2.       Další možností je, že punčocháče vymácháte ve vodě s pár kapkami aviváže. Aviváž způsobí změknutí vláken, ty se budou pak lépe natahovat, což by ve výsledku opět mělo snížit riziko vzniku ok. Punčocháče po namáčení ve vodě nikdy neždímejte a ani je nevěšte na šňůru za kolíčky. Citlivějším způsobem vysušení silonek je jejich zarolování do ručníku.
 
 
3.       Existuje ještě jedna snadná varianta, jak prodloužit životnost vašich silonek. Navlhčete je a vložte je do uzavíratelného igelitového sáčku. Takto je dejte do mrazničky a nechte je zmrznout. Poté je nechte opět přirozeně rozmrznout, okapat a oschnout. Zmrazení má opět dobrý vliv na pevnost vláken.
 barevné punčochy
4.       Skvělým pomocníkem v případě již utíkajícího oka je bezbarvý lak na nehty. Pokud jej však nemáte u sebe, můžete vyzkoušet variantu s tekutým mýdlem, které je snáze dostupnější. Utíkající oko pomažte ze všech stran malým množstvím tekutého mýdla. Mýdlo po chvilce ztuhne a vytvoří bariéru, před kterou oko nebude dále utíkat.