Zábava

Přisolit se dá i bazén

Bazénová voda se musí udržovat v dokonalém stavu, má-li být takový bazén bazénem. Protože tato se sama čistá neuchová, dříve či později do ní něco napadá nebo se v ní něco rozmnoží a je konec nadějím na spokojené koupání.
K takové údržbě bazénu se používá ledacos. Filtrace, bazénový vysavač, síťka na teleskopické tyči a pochopitelně se nesmí zapomenout ani na nejrůznější chemické přípravky. Zná to každý, kdo má tu potřebu nebo alespoň nějakou zkušenost.
Na nejedné z našich zahrad a nejen tam se ale nachází i podobné vodní plochy, jež se od těch, které u nás tradičně míváme, přece jenom odlišují. A to tím, že v nich není klasická voda nazývaná sladká, ale naopak tekutina připomínající tak trochu moře, tedy slaná.chlapi v bazénu
Ne, není to pouhý rozmar majitelů takového bazénu. A není to ani miniaturní náhražka pro ty, kdo si nemohou z nějakého důvodu dovolit cestovat k moři. Stejně jako ve výše zmíněných případech je i zde smyslem této vlastnosti vody především snaha udržet ji v tom nejdokonalejším možném stavu.
Protože i zdánlivě docela obyčejná sůl může pomoci při udržování bazénové vody v čistotě. I ta může být svým způsobem ‚bazénovou chemií‘.
Ovšem aby tato byla prospěšná, je třeba stejně jako u všeho jiného, co se do bazénové vody přidává, dodržovat důležitá pravidla.bazén venkovní
Taková sůl musí být hlavně kvalitní a bez přísad. Protože třeba i taková obyčejná kuchyňská sůl, jakkoliv při konzumaci neškodná, představuje kvůli svému obsahu jódu určité riziko, že zabarví bazénovou vodu do hněda, jakmile dojde k elektrolýze. Ke které dochází v takzvané solničce, zařízení, jež je v tomto případě nezbytné a jež nelze zaměňovat za slánku. A to proto, že v případě ‚solničky‘ jde o salinizační jednotku, v níž probíhá elektrolýza slané bazénové vody, čímž se do této uvolňuje chlór, látka, jež je u nás při udržování vody v čistém stavu běžná. A díky tomu je voda kvalitnější.
A proto chcete-li, pořiďte si důl do bazénů https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu a aplikujte ji v odpovídajícím množství na jaře při napouštění a během léta při dopouštění vody tak, jak si to situace žádá. Budete mít čistý bazén a navíc tak trochu i moře.