7 firem České republiky s největšími tržbami


1)Škoda Auto
Tržby: 314 milionů
Škoda Auto je firma, která je největším výrobcem automobilů v České republice sídlící v Mladé Boleslavi. Kromě toho, že firma má největší tržby, je také největším exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů. Mezi známé modely aut patří například Octavia, Superb či Sedan.
logo škoda auto
2)ČEZ
Tržby: 210 milionů
ČEZ je největším distributorem elektrické energie v České republice a kromě své „domovské země“ dodává energii i v dalších sedmi státech a získal si tak výsadní postavení na trhu. V posledních letech svým zákazníkům nabízí řadu dalších služeb, například mobilní volání.

3)Agrofert
Tržby: 167 milionů
Agrofert je nadnárodní holding, který dále zahrnuje více než 250 společností. Společnosti se specializují zejména na obory zemědělský, potravinářský a chemický. Tyto společnosti působí hlavně ve Střední Evropě, zejména v Česku, na Slovensku, v Německu a v Maďarsku. U nás je známá zejména díky vlastníkovi Andreji Babišovi.
sklizeň pšenice
4)RWE
Tržby: 142 milionů
RWE je také firmou zabývající se výrobou elektřiny a produkováním elektrické energie. Tato firma je původně německá, ale v České republice působí už od roku 2002. V loňském roce vznikla dceřiná společnost Innogy, která se právě zabývá aktivitami v ČR.

5)Foxconn
Tržby: 126 milionů
Foxconn je nadnárodní korporace zabývající se elektronikou a počítačovými součástkami. Hlavní sídlo společnosti je na Tchaj-wanu, v České republice pak najdeme její továrny v Pardubicích a Kutné Hoře. Firma vyrábí pro jiné firmy, například pro Apple, Intel či Sony.

6)Energetický a průmyslový holding
Tržby: 124 milionů
Energetický a průmyslový holding se, jak už z názvu vyplývá, zabývá energetikou a to zejména ve střední Evropě.  Jeho hlavní sídlo je v Praze a dále působí také v Polsku, Německu či na Slovensku.
komíny továrny
7)Unipetrol
Tržby: 108 milionů
Unipetrol se zabývá rafinérskou a petrochemickou výrobou, tato společnost koupila řadu menších společností jako například Chemopetrol, Benzina, Česká rafinérská, Kaučuk a další. Firma vznikla v roce 1994 a kromě České republiky působí i v dalších státech střední Evropy.