Ekonomika

Každý potřebuje peníze

Každý z nás potřebuje k životu peníze. Nikdo nemůže prohlásit, že se bez nich obejde, a žít, aniž by za něco dostával zaplaceno a za něco naopak platil. Každý musí mít peníze, aby jimi hradil své životní náklady, a to bez ohledu na to, co konkrétně si pod tím představujeme.

Někdo v průběhu svého života platí za to, někdo za ono, ale platíme pochopitelně všichni. Pokud máme samozřejmě čím. A pokud už není čím platit? Pak se ocitáme v situaci, kterou nám nemůže snad nikdo závidět. Leda tak někdo, kdo je na tom ještě daleko hůř než my v momentální finanční tísni.

eura finance

Ovšem fakt, že se nikdo z nás nechce ve finanční tísni ocitnout, neznamená, že se v ní neocitáme. Spíše opak je pravdou. Někdy nám chybí trocha peněz, někdy je takový nedostatek větší, někdy už je na pováženou a někdy jsou naše vlastní finance třeba i učiněná katastrofa. Se kterou je pochopitelně nutné něco udělat.

Ale jak se řeší finanční problémy, když není kde další peníze vzít? Jak si zajistit aspoň ty nejnutnější prostředky, pokud už skutečně není ani žádná finanční rezerva, ani výplata v dohledu?

eura bankovka

Je-li už situace taková, není to sice radost, ale to neznamená, že by se kvůli tomu ten, koho to postihlo, musel vysloveně trápit. I když se z nedostatku peněz nelze radovat, může se člověk radovat třeba aspoň z toho, že má možnost si je od někoho půjčit. Tedy pokud si je samozřejmě má od koho půjčit. Protože se nejednou zdá, že je i toto řešení nezvládnutelné, a to ve chvílích, kdy si člověk zažádá o bankovní půjčku a je odmítnut. A to třeba i opakovaně.

Když má člověk totiž aspoň nějaký nemovitý objekt a v bance mu nepůjčili, je tu pro něj přece aspoň nebankovní hypotéka, kterou s největší pravděpodobností dostane. Protože u takové hypotéky už je kromě zástavy nemovitosti potřeba jenom prokázání aspoň minimální schopnosti splácet. A to zvládnou všichni, i ti, kdo jsou na tom nevalně.