Výrobky

Čím udělat radost vašemu příteli

Blíží se termín narozenin vašeho přítele, anebo datum výročí vašeho vzájemného seznámení a přemýšlíte nad tím, čím mu udělat radost?

Zkuste to s kuchařským rondonem

Kuchařské rondony jsou důmyslně řešené horní části oděvu profesionálních kuchařů a číšníků, ale lze je samozřejmě využít i v domácnosti. Pokud je váš vyvolený kuchařským mistrem, anebo třeba amatérem, který však leckteré mistry kuchaře trumfne svým uměním, může být právě kuchařský rondon vhodným dárkem. Proč vlastně darovat rondon, a ne obyčejnou zástěru? Co je na rondonech tak zajímavého?

kuchaři v rondonech

Praktičnost – zástěra může při práci překážet a může se stát, že s ní zavadíte o hranu stolu či kuchyňské linky a převrhnete na sebe hrnec horké polévky. Museli byste mít zástěru perfektně upnutou, abyste snížili pravděpodobnost takového karambolu, ale to by vás zas mohla škrtit. Zástěry jsou vhodné spíše pro přípravu lehkých pokrmů, jako jsou zeleninové saláty, obložené chlebíčky apod. Zástěra je tedy ideální k přípravě pokrmů studené kuchyně.

kuchař při práci

Bezpečnost především – kuchařský rondon přináší výhodu zejména v tom, že chrání svého majitele před popáleninami, způsobenými rozpáleným olejem při smažení, vroucí vodou při vaření a horkou párou při ohřevu a dušení na páře. Rondony jsou vyrobené z velmi kvalitní tkaniny, která chrání pokožku mnohem lépe, než lehké zástěry.

Perfektní vzhled – rondon svým vzhledem připomíná košili s rovným či šikmým zapínáním na knoflíky, nikoli na zip, což je praktičtější. Má polohovatelné rukávy, zajištěné manžetou, aby při práci nesjížděly dolů a nebyly na obtíž. Vyhrnovat v průběhu přípravy pokrmů neustále rukávy je velmi otravné a při práci pouze zdržuje. Vzhled rondonů původně vycházel z bílé barvy kuchařských oděvů, ale dnes se s nimi můžete setkat v mnoha pestrých barvách, některých tmavých a některých světlých, např. ve světle modré, žluto oranžové, krémové či červené.