Výrobky

Sportovní oblečení pro každého

Různé sportovní a fyzické aktivity jsou častou součástí života většiny lidí. Sporty jsou teď možná ještě populárnější, než tomu bylo v minulost. Na vině jsou především sedavá zaměstnání, která jsou pro nás nebezpečná. Sezení v kanceláři přináší totiž mnoho zdravotních problémů. Nezpozorujete je samozřejmě hned. Problémy přichází postupně a často také velmi nenápadně a nečekaně. Někdy si své zdravotní problémy třeba s naší prací ani nespojíme a neuvědomíme si, kde původní problém vznikl.

sedavé zaměstnání

To se týká například různých problémů se zády, bolestí, skoliózy a dalších. Sezení na zdravotní židli ve správné pozici těmto potížím sice částečně předchází, ale ani tak to není úplně ono. Člověk se totiž nevyvinul k tomu, aby celý den seděl a neměl žádný pohyb. Naše svaly ani kostra na to nejsou připravené.

Proto, pokud máte sedavé zaměstnání v kanceláři, sportovat byste rozhodně neměli. Na sport se určitě nedívejte jen jako na hubnoucí prostředek, může vám toho totiž nabídnout daleko více. Pojďme se podívat například na vyplavování hormonů při sportu. Během fyzické aktivity se nám totiž vyplavuje více endorfinu a dalších „hormonů štěstí“. Tyto hormony mají na svědomí, že se například po běhání cítíte lépe než před.

Kromě hormonů se během sportu také zlepšuje cirkulace krve a podporuje se lymfatický systém. Přirozeně také dochází k drobnému poškození svalových vláken, které se následně obnovují a rostou. Díky tomu po posilování potřebujete několik hodin odpočinku a už za několik měsíců pravidelného tréninku můžete pozorovat růst svalů.

funkční oblečení

Na sport má velký vliv vaše vybavení. Zejména do kvalitního oblečení a bot se nebojte investovat. Funkční sportovní oblečení totiž odvádí pot z těla a může vás hřát nebo chladit, podle vámi zvoleného materiálu. Doporučujeme vyzkoušet například osvědčené silvini rango z vysoce kvalitního materiálu. Oblečení, které máte na sobě během sportu by určitě mělo být kvalitnější než to, co nosíte běžně do práce.