Procvičujte s dětmi angličtinu i doma

v  Knížky

 Anglické knížky jsou dobrou volbou, jak přimět dítě být s angličtinou i mimo školu. Hodně dětí nebaví číst, ale neděste se. Kupte malou knížečku se spoustou obrázků a jednoduchými úkoly, která zaujme. Dobré jsou pohádky, které dítko už zná. Třeba Dobu ledovou, Šípkovou Růženku nebo Alenku v Říši divů. U knížek bývá napsané, pro jakou úroveň angličtiny je vhodná a kolik obsahuje slovíček. Takové knížky jdou sehnat v dobrých knihkupectvích. NapříkladKnihkupectví Dobrovský, ajshop.cz, englishbooksforchildren.com

anglická kniha
v  Videa

 O něco zábavnější než knížka, co si budeme vykládat. A pokud s knížkou u dítěte neobstojíte, tohle by mohlo zabrat. Existuje dost kanálů na youtube vzniklých právě kvůli angličtině. Pro nejmenší bych doporučila kanál English Singsing, kde je ta nejjednodušší angličtina formou slovíček. Objeví se banán, oni zřetelně vysloví banana a dítě to opakuje. Abyste jej nenásilnou metodou nalákali na vyslovování, můžete se zapojit také. Pro mírně pokročiléLearn English Through Stories– jsou to něco jako audio pohádky, kde vám text běží před očima. StránkaT-Series Kids Hutse zabývá krátkými příběhy. Angličtina je tu náročná, prostě normální jako pro malé anglické dětičky. Ale myslím si, že pomocí videa jde pochopit, o co go. Nebála bych se to pustit klidně batoleti, které se snaží rozeznávat zvuky. Nebude sice mluvit, ale naposlouchá si ji, což je velice důležité a v budoucnu se určitě výsledek ukáže.

v  Mluvte s ním

Tady jsou distancovaní ti rodiče, jimž angličtina nic neříká. Pro ty, kteří umí alespoň základy, je to výhoda. Můžete s dětmi prohodit pár slov. How are you today? What did you do at school? A podobně. Věřte, hodně dětí to baví a k angličtině mají menší odpor.

v  Hry

Počítačových her je dost. Ale co ty deskové? Scrabble, pexeso díky nimž se dá rozšiřovat slovní zásoba.

v  Štítky

Znáte takové ty papírky s lepíkem, jak se na ně píšou poznámky a pak se to nalepí na místo, aby to všichni viděli? To samé jde udělat s novým anglickým slovíčkem. Zapsat a plácnout třeba na globus nebo zrcadlo. Kam se nejčastěji díváme. Výsledkem u někoho bývá přeštítkovaný pokoj.

pohádky v angličtině
Ráda bych nakonec zmínila českého youtubera a výborného učitele angličtinyBronislava Sobotku, který má stejnojmenný kanál. Přes kratičká videa učí angličtinu zábavným způsobem a jde vidět, že ho angličtina opravdu baví. V jeho videích nechybí rady, na co si dát pozor, co vyslovujeme špatně, skloňování, časování, chyby, které děláme a další anglické pomůcky a vychytávky do školy, k maturitě a vůbec do života. Videa jsou skutečně zajímavá, neboť tenhle člověk se snaží pomoct s angličtinou všem, kteří o ni stojí. So good luck for everyone, who learn English.