Kultura

Pět knih od Stephena Kinga, které si musíte přečíst!

Stephen King je znám jako mistr hororů. Možná jste v poslední době jeho jméno zaregistrovali. Vzniká totiž velká spousta filmů na náměty jeho knih. Před nedávnem kina dobyl Řbitov zvířátek a chvíli před ním první část filmu To. Stephen King napsal přes padesát knih a dnes si představíme pět, které byste neměli minout.

strašidelný dům Stephena Kinga

Prokletí Salemu

Máte rádi upíry? Ale takové ty opravdu zlé upíry? Ty, kterých se budete bát? Přesně takové potkáte v americkém městečku, které se jmenuje Salem’s Lot. V knize najdete i špetku lásky. Velmi temný příběh se spoustou upírů, z kterého vás bude mrazit.
děsivá chodba

Zelená míle

Možná znáte film. A ano, má knižní předlohu, kterou napsal Stephen King! Nejde přímo o horor, ale temné a zároveň dojemné čtení u kterého se rozpláčou i muži. Kniha je poměrně útlá a původně vyšla rozdělena do několika tenkých knih. Dnes už se dá sehnat hezky v celku. Pokud nechcete vyloženě horor, ale zajímavé čtení, zkuste Zelenou míli.

Řbitov zvířátek

Velmi temný příběh, kde mrazí už samotné prostředí. Odehrává se v maličkém městě, nedaleko hřbitova zvířátek. V centru dění se objevuje mladá rodina s dvěma dětmi a postarší manželský pár. No a v neposlední řadě i smrt a trocha nadpřirozena. Jedna z nejlépe hodnocených knih od mistra hororů!

Cujo

Cujo není veselé čtení. Hlavním hrdinou je bernardýn, kterého postihne vzteklina. A vzteklý pes se z něj opravdu stane. Začne ohrožovat mnoho obyvatel městečka Castle Rock, které si Stephen King vymyslel a odehrává se v něm hodně jeho knih. Pokud jste milovník zvířat, budete hodně smutní. Přesto jde o úchvatnou četbu.
kniha, okno, temnota

To

V poslední době nejznámější dílo od tohoto autora. Jde o velmi obsáhlou knihu. Má přes tisíc stran. Příběh vypráví o partě dětí a zlu, které terorizuje jejich městečko. Příběh je poměrně složitý a není vhodný pro nečtenáře. Pokud jste však v knihách zběhlí, rozhodně musíte tento fenomén znát.