Zatočte efektivně s podzimní únavou

Podzim patří pro mnoho lidí mezi nejkrásnější období v roce a není se čemu divit. Je daleko pestrobarevnější než jiná období. Ovšem má i svá negativa. Nejenže je skoro pořád pod mrakem a často tak prší, ale také se po létě prudce obvykle prudce ochladí, což není zrovna to nejlepší pro náš organismus. Náhlé změny teplot totiž tělu nepřináší nic moc dobrého. Člověk je tak trochu permanentně nachlazený, což na náladě nepřidá. S počasím nic udělat asi nesvedete, ale co se týče nachlazení, tam už lze udělat pár kroků, které vás od něj mohou tentokrát uchránit nebo alespoň zmírnit jeho průběh. A začít byste s tím měli už v létě.

spící dítě s plyšákem

V letních měsících je potřeba se na nadcházející podzim pořádně připravit, a to zvýšeným přísunem rozličných vitamínů, nejvíce pak C. Jezte více citróny, grepy, pomeranče a další citrusové ovoce, které se v té době dá koupit doslova za babku. Vitamín C je skvělý pro boj s rozličnými nemocemi včetně nachlazení. Také byste se měli občas ukázat na slunci a načerpat z něj energii. Uvědomte si, že léto trvá zhruba tři měsíce, což není dlouho. Podzim má asi zhruba stejné trvání, ale po něm přijde ještě studenější zima. Čím více se tedy obrníte v létě, tím lepší imunitu budete mít po něm.
muž s hrnkem

Potrava

Samozřejmě, že s příchodem podzimu neslevujte a jezte ještě daleko více zdravěji než doposud. To znamená mít hlavně stálý přísun vhodného ovoce, zeleniny a pokud možno i ryb. I když teploty spadnou o desítky stupňů, stále dodržujte pitný režim. Že se nepotíte ještě neznamená, že byste měli přestat pít. Naopak, je lepší se do toho nutit než být pak dehydrovaný. Zkuste vybít alespoň jeden hrnek čisté vody během hodiny, hodiny a půl. Nemusíte na ex, bohatě postačí jen usrkávat. Vhodné je i chození do sauny, které také může nemalým způsobem mít pozitivní vliv na vaši imunitu. V případě, že máte doma dostatečné množství místa, můžete si saunu pořídit i domů.