Sáčky se zipem různých velikostí pro využití v domácnosti, i v průmyslu

Jistě dobře znáte uzavíratelné plastové sáčky s posuvným zipem. Jaké jsou jejich zásadní přednosti?

Uzavřete je rychle – uzavírací systémy jsou koncipovány tak, že nevyžadují žádné zvláštní úsilí a dlouhý čas, abyste sáček uzavřeli. Ať už jde o posuvný jezdec, či o dva zacvakávací konce, vždy se jedná o rychlé řešení bezpečného uzavření. Tedy žádné zdržování se sponkami, uzávěry, závity, táhly a dalšími mechanismy.

textilní galanterie

Nepropustí vodu ani vlhkost – ta neproniká ani dovnitř sáčku, ani neuniká tekutina ze sáčku ven, toho se využívá při skladování potravin, nebo chemických látek v domácnosti, v dílně, a kdekoli jinde. Takto lze připravit např. do chladničky nálev do salátu, směs grilovacího koření, to samé se týká i sypkých směsí. Sáčky se zipem jsou ideálním médiem pro ukládání strouhanky, kutilové jej ocení při skladování sádry a sypkého tmelu, a samozřejmě různých drobností, jako jsou šroubky a jiné spojovací součásti.

nitě a knoflíky

Chrání před prachem a poškozením – Větší rozměry pytlů s uzavíracím zipem mohou posloužit při skladování sezonního oblečení a bot v úložném prostoru vestavěné skříně. Takto je vnitřní obsah chráněn před prachem, poškrábáním, a do určité míry i před mechanickým poškozením. Uzavírací pytle také získaly značnou oblibu mezi chovateli domácích mazlíčků, úspěšně se v nich distribuují např. suché granule pro psy a kočky, seno, krmná semena a stelivo pro králíky, atd. Dobře je znají i akvaristé, kteří v transparentních sáčcích menších rozměrů přepravují akvarijní rostliny.

Jsou způsobilé po zdravotní stránce – jak jsme již zmiňovali, běžně se takto skladují potraviny vzhledem ke zdravotní nezávadnosti polyetylenu. Spolu s polypropylenem se jedná o dva nejrozšířenější plasty pro vybavení kuchyní, pro potravinářský průmysl, zemědělství, farmaceutické výrobky, a pro využití ve zdravotnických zařízeních.