Výrobky

Nevíte, která hračka by to mohla být?

Jsou to tahací hračky. Pro děti jsou potřebné kvůli pohybu, a skutečně vašeho chlapečka nebo holčičku věrně sledují při chůzi. Tyto hračky jsou klasikou, o čemž svědčí námi lidmi používaný výraz – tahal kačera na provázku. Mimochodem, ten dokonce získal na Světové výstavě, která se konala v roce 1958 v Bruselu, jednu z hlavních cen. Dřevěné tahací hračky pro děti slouží k jejich zabavení, upoutání pozornosti, ale také k rozvíjení jejich vnímání, a psychických a motorických schopností.

pojízdný traktor

A nejen to, pomáhají dítěti s jeho prvními kroky, učí ho udržet rovnováhu. Motorické schopnosti rozvíjí tahací žirafa, která má kolem těla umístěné kuličky, které dítě může přesunovat a tak cvičit svůj úchop, cvičí si obratnost a sílu prstů. Dalším výrobkem, který dítě naučí pozornosti a šikovnosti je dřevěný tahací vláček. Ten má dva vagónky a ty mají vyřezané otvory pro různá zvířátka, která mají různou barvu.

žirafa na kolečkách

Každé zvířátko lze do vláčku umístit jen do jednoho otvoru a vaše dítě se zabaví skutečně velmi dlouho, než najde ten správný. U této hračky se děti seznamují nejen s rozdílnými barvami, ale také i s různými tvary, musí se soustředit a dávat pozor na malé detaily, aby zvířátko vláčku umístilo jen do jednoho správného otvoru. Zde se také u dítěte rozvíjí také pozorování, zlepšuje se jeho soustředění a hračka napomáhá u dětských rukou vývoji jeho jemné motoriky. U další hračky, žluté tahací žirafy je jasné, že dítě bude uchvácené jejím legračním pohybem. Když bude totiž v pohybu, tak se celá žirafa legračně rozpohybuje. Podobnou hračkou je nádherně barevná housenka, která se při pohybu díky kolečkům rozpohybuje a váš potomek se pohledem na ni nezastaví a bude neustále chodit a tahat housenku za sebou. Výše uvedené tahací hračky nejen děti zabaví a upoutají jejich pozornost, ale také přispívají k rozvíjení jejich vnímání a motorických schopností.