Výrobky

Káva prospívá i naší pleti!

Káva obsahuje kofein a kofein prostě podporuje metabolismus! Mimo toho tedy také pomáhá s regenerací buněk, zlepšuje pružnost pleti a má řadu dalších pozitivních účinků. Proto je dobré vědět, že káva není vhodná pouze na pití, ale dá se využít i jinak.
zrnka kávy
Vyrobte si domácí peeling!
Jestliže i vás trápí hrbolatá pleť, suchá místa na kůži, určitě oceníte kávový peeling. Namletá zrnka kávy totiž krásně odstraní odumřelé kožní buňky, které již na naší pokožce nemají být. Kromě toho krásně podpoří a rozproudí lymfatický systém v těle, takže naváže toxiny a urychlí vyloučení vody z těla. Samozřejmě si můžete zakoupit takový hotový peeling v obchodech na internetu či v drogerii, ale můžete si ho také sami vyrobit doma.
Jak na to?
Na peeling si vyberte jemně namletá kávová zrna, která budou taková, aby vám příjemně, jemně, šetrně a důkladně promasírovala pokožku. Dále budete potřebovat třtinový cukr, který pomůže prokrvení a vyhlazení pleti. Další ingrediencí pak bude kokosový olej, který krásně hydratuje. Můžete případně použít i olivový olej, který je také výživný a pro pokožku velmi prospěšný. Nicméně kokosový olej je nyní řazen mezi top produkty nejen do kuchyně, ale i v péči o pleť a vlasy.
Smíchejte tedy dvě lžíce kávy, dvě lžíce třtinového cukru a lžíci kokosového oleje, který bude rozpuštěný, abyste mohli krásně všechny ingredience promíchat. Samozřejmě si můžete do směsi přidat třeba citronovou šťávu či éterické oleje, ale káva tak krásně voní, že to nejspíš ani nebudete potřebovat.
četba na schodech
Vytvořenou směs pak vmasírujte do vybraných partií (břicho, stehna), jemně masírujte a následně opláchněte příjemně vlažnou vodou.
Nezapomeňte následně pokožku namazat výživným krémem. Výsledný efekt vám vezme dech!
Takovou proceduru neprovádějte více než jedenkrát týdně. Kůži je sice potřeba opečovávat, ale všeho moc škodí a jak se říká, všeho s mírou.