Online

Online svět a děti

Online svět je někdy tmavým místem, které může mnoho lidí změnit nebo se může stát něco, co vás poznamená.

Na sociálních sítích je hodně uživatelů, a proto je to občas někdy nebezpečné. Máte kamaráda, který dal třeba někomu své přihlašovací údaje, pak se s tím člověkem pohádá, ale svoje přihlašovací údaje nezmění. Vezměte si, že si teda zrovna píšete s tím svým kamarádem, o někom mluvíte, rozebíráte něco soukromého, ale doopravdy si píšete s tím člověkem, se kterým se váš kamarád pohádal. Dostal se na jeho účet a využívá situace, aby zjistil něco nového a třeba to i proti vám použil. Po nějaké době si váš kamarád přečte chat, který byl s vámi veden, uvidí, že on nic takového nepsal, okamžitě vás kontaktuje a vy se bojíte, kam se informace dostanou. Pak se vám třeba ve škole můžou smát, ponižovat vás a vytahovat na vás informace, které jste řekli člověku, který si hrál na dotyčného kamaráda.

online

Pak je tu ještě jiná možnost. Mladší děti můžou být obětmi predátorů. Mnoho dětí si totiž vytváří účty na sociálních sítích bez vědomí rodičů. Pak jim napíše někdo cizí a oni mají pocit, že budou mít nového kamaráda. Cizí člověk se s dítětem začne bavit jako opravdový kamarád, ale po nějakém čase z dítěte dokáže dostat nahou fotku, které mu dítě pošle s tím, jestli si to nechá pro sebe. Predátor to dítěti odkývne, to je jasné. Jenže pak bude chtít další fotku a pokud dítě nebude ochotné poslat další, tak mu začne vyhrožovat s tím, že pošle rodičům nebo někam umístí tu první fotku. Dítě má strach tak to udělá. Pokud se něco takového stane a stává se to často, tak je dobré, aby to dítě řeklo ihned rodičům a ti došli na policii, kteří můžou začít po pachateli pátrat. Toto je totiž trestné.

online

Pokud se o tom chcete dozvědět více, tak určitě doporučuji dokument V SÍTI, který vám ukáže, jak toto vlastně chodí. Za mě výborný dokument, který byl kdy natočen. Proto je tedy dobré hlídat, co vaše děti na mobilech, tabletech či počítačích dělají. Často se o to rodiče nezajímají a může to dopadnout pak špatně. Proto to kdyžtak začněte řešit, než bude pozdě.