Auto moto

Kia Sportage

Vnějšek a vnitřek
Samotné krásné tvary byli navrženy u nás v Evropě. Začneme přední částí, kde se nachází typická maska pro vozy Kia. Nesmíme zapomenout na Full LED světla, jenž zajistí při cestování dostatek světla. Ty disponují automatickým přepínáním světel, díky přední kameře. Samozřejmě má tvar klasického SUV, ale to vše ještě doplňují dynamické prolisy. Vevnitř určitě také nebudete zklamáni, protože je vnitřek je vyroben z kvalitních a měkkých materiálů. Dokonce i palubní deska má dobré umístění, takže řízení bude ještě o něco příjemnější. Sedačky nesmí být pozadu, proto jsou vyhřívané vpředu i vzadu.
Kia Sportage
Technologie
Určitě jste někdy již slyšely o automatickém otevírání zadních dveří, jenž se hodí, když máme plné ruce. Zde to funguje tak, že stačí u pátých dveří chvíli postát s klíčkem třeba v kapse a sami se otevřou. S tím souvisí startování pomocí jediného tlačítka. Kamera ve vozidle snímá dopravní značky, takže Vás vždy upozorní na aktuální omezení. Další dnešní oblíbenou funkcí je zde parkování s pomocí asistenta. Na dlouhé cesty určitě oceníte pohodlí inteligentního automatu, který disponuje i vysokou bezpečností. Vozidlo také disponuje službou Kia ’s Connected Services, což umožní zobrazení aktuální navigace, parkovacích míst nebo tankovacích stanic.
volant Kia
Motory a převodovky
V tomto modelu je zabudována dvouspojková převodovka. Ale co to vlastně pro běžného uživatele znamená? Hlavně zajistí lepší akceleraci a plynulejší řazení, což se určitě projeví na spotřebě vozu. Pokud máte rádi rychlejší jízdu, tak si můžete řadit páčkami na volantu. Celková cena se odvíjí od dané výbavy a motoru. Úplně nejzákladnější a nejlevnější je výbava Comfort s motorem 1.6 GDI 4×2. Za tuto sestavu zaplatíte jen 484 980 Kč, ale osobně bych si ji nevybral. Mnohem zajímavější se stává výbava Style s motorem 1.6 CRDi SCR 4×4. Ta už určitě má co nabídnout a vlastní již zmíněné technologie popsané výše. Zde je to jen na Vás a vašem používání vozidla, ovšem výrobce nabízí opravdu hodně výbav s různými motory. Na vrcholu je GT Line 2.0 CRDi SCR MHEV 4×4 8AT automat. Sami se můžete přesvědčit, že rozhodně má co nabídnout, ale cena se vyšplhá až na cca 919 980 Kč.