Online

Jak si poradit s ušpiněnou sedací soupravou? Do čištění se pusťte hned!


Sedací souprava je snad nejvytíženějším kusem nábytku v každé domácnosti. No a právě i z toho důvodu bývá i nejšpinavější. Jak sedačku vyčistit?

Jak si poradit s ušpiněnou sedací soupravou? Do čištění se pusťte hned!

Sedací souprava je místem, kde sedá celá rodina, ale i případně návštěva, někdy na ní jíme, sledujeme z ní televizi a samozřejmě se kdykoliv může stát, že se ušpiní. Zejména pokud doma máte malé děti, skvrny na sedací soupravě budete řešit téměř pořád. Pokud máte sedačku světlou, je to nevýhoda, ale i na tmavších materiálech jsou samozřejmě skvrny viditelné. Chcete svou sedací soupravu spolehlivě a dobře vyčistit? Na každou skvrnu použijte vhodný čistič a čištění nikdy neodkládejte.

sedací souprava

Chraňte sedací soupravu před ušpiněním

V první řadě popřemýšlejte o tom, zda by nebylo lepší sedací soupravu efektivně chránit před ušpiněním za pomoci potahů. Potahy se totiž dají sundat a jednoduše vyprat. Tohle řešení je dobré zvážit, pokud doma máte třeba domácí mazlíčky či děti, bez potahů se neobejdete. To ale samozřejmě nemusí zabránit úplně před ušpiněním nebo politím. Navíc pokud máte novou a krásnou sedací soupravu, jistě ji nebudete chtít úplně schovávat pod potahy.

Není od věci si čas od času na vyčištění sedací soupravy domů pozvat odborníky z úklidové firmy. Ti totiž vědí, jak na to a sedací soupravu vám vyčistí během chvíle hloubkově a nejen povrchově od všech nečistot. Suché čištění sedaček od profesionálů vám usnadní hodně práce a budete mít jistotu, že všechny nečistoty budou rychle pryč. Navíc je třeba myslet i na to, že některé skvrny svépomocí nelze dobře a důkladně odstranit.

obývací pokoj

První pomoc při ušpinění

Pokud se doma na sedačce nějaká skvrna objeví, můžete se ji pokusit odstranit sami, alespoň částečně. Na takové čištění je dobré použít teplou vodu s kapkou saponátu nebo mýdla, popřípadě můžete zkusit ocet nebo kyselinu citronovou. Ale pozor, vždy je třeba postupovat šetrně a opatrně, hlavně v závislosti na tom, z jakého materiálu je vaše sedací souprava vyrobená. Někdy se může stát, že si spíše uškodíte. Každou skvrnu je třeba čistit okamžitě a co nejdříve po tom, co vznikne. Na čištění používejte vždy co nejméně prostředků a jen jemný hadřík.

Hloubkového čištění s dokonalými výsledky ale dosáhnou vždy jen přístroje k tomuto účelu určené, proto uvažujte i o profesionálním čištění.