Domov

Zůstaňte hlavně u přírodních materiálů

Poslední věc, kterou musíte učinit, je rozhodnutí o venkovním sezení na Vaší zahradě. Bude lepší altán, nebo dřevěná pergola? Kdoví. O tom se musíte rozhodnout sami!
prázdná pergola.jpg
Tak si definujte pro a proti.
Musíte si nejprve ujasnit, kde bude umístěn přístřešek pro venkovní posezení. Dále, jak by mělo být prostorné. A nakonec, z jakého materiálu by mělo být zhotoveno.
Když se Vaše úvahy o venkovním sezení točí kolem altánu, potom si uvědomte, že altán bude určitě kousek od domu. Nevýhodou je, že za deště, byť ne příliš hustého a prudkého, musíte projít do domu, třeba pro kávu. No jo. Zmoknete. Už asi od altánu ustupujete, viďte?
Inu, kde bude venkovní přístřešek umístěn, o tom je už v podstatě rozhodnuto. U domu. V takovém případě musíte svůj dům obejít a ukázat prstem na místo, které bude vyhovovat na podmínku prostornosti. Pokud i toto už máte zmáknuté, pak nezbývá nic jiného, než si určit materiál. Ale tam příliš rozhodování nehrozí, viďte? Jedině dřevo. Přírodní materiál k přírodě patří! Takže to bude nějaká terasa, která musí být ochráněna, nejlépe dřevěnou pergolou! A kdyby se ta pergola mohla nechat vyrobit na míru? To by bylo geniální!
A víte o tom, že nic není nemožné?
zahradní design.jpg

Jestli budete mít jasnou představu o tom, jak široká a dlouhá má být Vaše budoucí dřevěná pergola, problém s jejím zhotovením na míru nebude žádný. Dokonce si budete moci vybrat z několika nabídek provedení. Jestli budete chtít dřevěnou pergolu napevno, sklápěcí, nebo snad vysouvací na ruční pohon, či snad elektrickým pohonem, to už bude zase důvod k přemýšlení, viďte? Ale nejdůležitější je, že výběr vůbec máte.
Ke každému domu se nehodí jeden typ dřevěné pergoly a výrobci to moc dobře vědí. Ti chtějí, aby byl každý jejich zákazník spokojený. Aby se k nim vracel i s dalšími úpravami příbytku. Ona taková mini pergola ze dřeva by se hodila i nad vchodové dveře. Nebo nad průchod mezi domem a dílnou. Co vy Víte, kdy se rozhodnete zvelebovat svůj domov dalšími drobnými vychytávkami?