Domov

Zorganizujte si skříň a ušetřete prostor

Deset typů kalhot a z toho patery nenosíte. Dvacet triček na dotrhání, když střídáte jen deset z nich. Sukně, do kterých se nevejdete ale jsou moc hezké abyste je dali pryč. Možná se v tomto přístupu poznáváte, pak je na řadě udělat si pořádek ve skříni a nekompromisně vyhodit co nenosíte, je vám malé, nebo se vám to přestalo líbit.
připravený oblek
Škoda kupit věci které nejsou k užitku
Můžeme se setkat s názory, že je škoda něco vyhodit. Pravdou však je, že je škoda něco bez užitku skladovat. Jaký má význam skladovat něco co nenosíte, protože se vám to přestalo líbit. Pokud jste to za poslední rok ani jednou nenosili s největší pravděpodobností to už nikdy nevezmete na sebe proč taky nosit něco, co se nám nelíbí.

Není to o tom vše vzít do popelnice a vyhodit. Mnoho z toho můžete ještě zužitkovat. Bavlněná trika můžete rozstříhat na hadry do domácnosti. Hezké kousky můžete darovat nebo prodat, ať už na inzertních portálech nebo v secondhandu.

Když máte uklizené skříně s oblečením můžete se pustit do dalších s ložním prádlem, ručníky atd. Princip zůstává stejný, co nepoužíváte dáte pryč. Jistě budete překvapení kolik takových věcí objevíte. Příjemným bonusem je že takto můžete objevit dávno zapomenuté věci.

Pravidelnost především
To že jste takhle uklidili nestačí, je důležité udělat z této činnosti pravidelnost a ideálně jednou za dva měsíce to celé zopakovat. Jednak tento proces udrží pořádek ve skříni a jednak zabrání tomu, aby se ve vaší domácnosti kupili nepotřebné věci. Možná při celém procesu najednou objevíte prostor, který můžete využít.
ručníky ve skříni
Košíčky a boxy jsou skvělé řešení
Drobné věci jako spodní prádlo nebo ponožky je vhodné, pokud nemáte pro tyto účely vyhrazené zásuvky ukládat do košíčků případně boxů. Tyto drobné věci pak nemusíte hledat všude kolem ale máte pro ně určené místo ze kterého se nezatoulají.