Fyzička s nulovými náklady

Celá řada lidí si myslí, že se nedá sportovat bez toho, aniž by musel člověk investovat stovky až tisíce korun do cvičebního vybavení, správného šatstva či permanentek do tělocvičny. Ani jedno však není ke sportování zapotřebí. Konec konců, naši předci nic takového k dispozici neměli a nebránilo jim to mít fyzičku jako Spartakus. K tomu, abyste se jim alespoň trochu přiblížili, tak bude stačit se spokojit pouze s tím, co budete mít zrovna k dispozici.
paní na procházce

Tím nejzákladnějším pohybem, který člověk může vykonávat, je chůze. Možná, že se vám to nezdá jako dostatečný pohyb, ale buďte si jistí, že to rozhodně stačí. Navíc, na rozdíl od běhání, při něm netrpí kolena a další části pohybového aparátu, takže si při chůzi nemůžete tak jednoduše vytvořit svalovou nerovnováhu jako třeba u výše zmíněného běhu. Při samotné chůzi se můžete zpotit stejně dobře jako při jiných fyzických aktivitách a také díky ní můžete nabrat kondici. Samozřejmě, že běhání je daleko efektivnější, ale jak již bylo řečeno, má své nedostatky a běhat se navíc musí umět. Když budete chodit na hodinové procházky alespoň čtyřikrát týdně, zlepší se vám krevní oběh a fyzická zdatnost stejně, jako kdybyste věnovali běhání. I tento druh námahy má své klady a ty nejsou zrovna marginální.
nordic-walking

Posilování

Ani k posilování nepotřebujete kupovat žádné činky či jiná posilovací zařízení. Klidně můžete dát svým svalům zabrat pouze s pomocí váhy svého těla. Na internetu se nachází celá řada cviků, díky kterým můžete tímto způsobem posílit všechny vaše tělesné partie. Stačí jen naučit se dělat správně kliky, dřepy a další obdobné cviky. Kdyby se vám snad opravdu stýskalo po činkách, můžete je jednoduše nahradit. Například umělohmotnými lahvemi z minerálek. Stačí je po okraj naplnit vodou, slepit k sobě a zvedat. Pokud by vám přišla tato váha příliš malá, klidně můžete použít i třeba knihy nebo tašky s kameny. Stačí je zapojit trochu té fantazie.