Business

Co nám mohou nabídnout pekanové ořechy

Použití

Pekanové ořechy obsahují mononenasycené tuky a mají sladkou a bohatě máslovou chuť a texturu. Pekanové ořechy obsahují až 70% tuků, tudíž to je nejvíc ze všech druhů ořechů. Tento druh ořechů je dostupný v různých velikostech, můžete sehnat extra velké, velké, střední, malé a drobné. Jelikož mají máslovou chuť, dají se použít jak do sladkých, tak i slaných pokrmů. Co se týče syrových pekanových ořechů, ty můžou být slané či sladké, a můžeme z nich připravit kvalitní občerstvení. Lze je využít i na dezerty. V cukrárnách se používají jako doplněk k sušenkám, dortům a koláčům. Také se z nich vyrábí máslo, které si můžete namazat na chleba, toasty nebo housky.

pekanové ořechy

Léčivé účinky

Jako jiné ořechy i pekanové ořechy https://www.nakliceno.cz/pekanove-orechy/ obsahují různé živiny, minerály, antioxidanty a vitamíny. Proto mají skvělý přínosný vliv na naše zdraví. Co tedy všechno nám pekanové ořechy můžou nabídnout?

skořápkové ovoce

  • Kardiovaskulární zdraví

Pekanové ořechy obsahují vlákninu. Ta má blahodární vliv na vaše srdce. Také je prevencí některých forem rakoviny.

  • Dobré trávení

Vláknina, kterou pekanové ořechy obsahují, podporuje správný chod tlustého střeva. Taky zabraňuje zácpě, dále zamezuje riziku vzniku rakoviny tlustého střeva a hemeroidů.

  • Zlepšuje hubnutí

Pokud budete konzumovat pekanové ořechy, tak ty Vám pomůžou se snížením hmotnosti. Je to kvůli tomu, že ořechy vytvářejí pocit sytosti a zlepšuje metabolismus. Jen stačí si vzít hrstičku a nic víc.

  • Zabraňuje rakovině prsu

Kyselina olejová a mastná kyselina, kterou pekanové ořechy obsahují, snižují riziko rakoviny prsu.

  • Snižuje riziko mrtvice

Pokud budete konzumovat alespoň 100 miligramů hořčíku denně, snížíte tím riziko mrtvice až o 9%. Tudíž jestli budete konzumovat pravidelně pekanové ořechy, které hořčík obsahují, můžete si tím snížit riziko mrtvice.

  • Zlepšuje imunitní systém

Pekanové ořechy taky obsahují mangan, který pomáhá zvýšit imunitní systém a chrání nervové buňky.

4/5 - (2 votes)